Долинський міжшкільний ресурсний центр

Долинської міської ради Івано-Франківської області

Швачка

У всі часи в суспільстві панували певні погляди, смаки, художнє уявлення про одяг. І все це пов’язано із професією швачки. Вона є однією з найдавніших і водночас найсучасніших і найнеобхідніших людям професій. Результатом праці швачки є одяг: жіночий, чоловічий, дитячий, зимовий, літній і демісезонний, верхній і легкий.

Швачка — одна зі стародавніх професій, яка докорінно змінилася в процесі науково-технічного прогресу суспільства. Впродовж тисячоліть людина виготовляла одяг вручну. І лише в 19 столітті з’явилися перші швейні машини. Зараз ця професія найбільш поширена в швейному й трикотажному виробництві. Працюють швачки на швейних фабриках, у цехах текстильних підприємств, на фабриках індивідуального пошиття одягу, які розташовані в кожному регіоні країни.

Основу технологічної праці швачки становить виготовлення виробів із різноманітних тканин поточним методом. Процес пошиття здійснюється за допомогою універсальних і спеціальних швейних машин, обладнання для волого-теплової обробки (прасок і пресів) та швейного приладдя.

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника

професійно-технічного навчального закладу


1. Професія -8263 Швачка

2. Кваліфікація - 1 розряд

3. Кваліфікаційні вимоги

Повинен знати: методи та прийоми виконання операцій підготовки; призначення та правила експлуатації устаткування, яке обслуговується; номери голок; правила закріплення ниток, заміни шпуль, регулювання натягу ниток та частоти строчки; основи галузевої економіки і підприємництва, правових знань, матеріалознавство, спеціальне малювання, основи електротехніки.

Повинен уміти: виконувати на машинах або вручну операції з підготовки до пошиття виробів з різних матеріалів. Ліквідувати обрив ниток, міняти шпулі. Регулювати натяг ниток та частоту строчки.

4. Загальнопрофесійні вимоги

Повинен: раціонально і ефективно організовувати працю на робочому місці; додержуватись норм технологічного процесу; не допускати браку в роботі; знати і виконувати вимоги нормативних актів з охорони праці й навколишнього середовища, додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт; використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо); знати основи інформаційних технологій.

5. Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти

  • Базова або неповна базова загальна середня освіта. Без вимог до стажу роботи.

6. Сфера професійного використання випускника

  • виробництво одягу, виробів з хутра, одягу з текстилю.

7. Специфічні вимоги

  • Вік: 15 років

  • Стать: чоловіча, жіноча

  • Медичні обмеження