Долинський міжшкільний ресурсний центр

Долинської міської ради Івано-Франківської області

Історія закладу

Ти стоїш, комбінате,

Невисокий будинок,

Непомітний чужим,

Але рідний мені.

Я пройду ще багато –

Світ навколо великий,

Та ніколи тебе

Не забуду, о ні!

Долинський міжшкільний ресурсний центр, правонаступник Долинського міжшкільного навчально-виробничого комбінату – державний навчально-виховний заклад, який здійснює профорієнтаційну, допрофесійну і професійну підготовку учнівської молоді, забезпечує реалізацію потреб громадян у здобутті професійно-технічної освіти, оволодінні робітничими професіями, кваліфікацією відповідно до їх інтересів, здібностей, стану здоров’я та соціального замовлення суспільства і держави.

Заклад створений у 1977 році як міжшкільний навчально-виробничий комбінат, з метою організації трудової і професійної підготовки старшокласників міста Долини та навколишніх сіл.

Першим його директором було призначено творчу, працьовиту та ініціативну людину – Снісара Миколу Феодосійовича, а заступником з навчально-виховної роботи – Медведя Миколу Андрійовича.

В комбінаті відкрили 6 профілів навчання, на яких навчалися 344 учні із шести шкіл міста Долини. За кожним з них були закріплені базові підприємства, які виділили обладнання, навчальні і транспортні засоби, матеріально-технічне забезпечення, приймали безпосередню участь в підготовці та оформленні навчальних цехів:

  • автосправа – Долинське автопідприємство 08011 (Мороз В. І.);

  • швейна справа – Долинська швейна фабрика (Остафійчук В. С.);

  • кулінарна справа – Долинське районне споживче товариство (Мушинський Й.О.);

  • художня різьба по дереву – Вигодський лісокомбінат (Калуцький І. Ф.);

  • слюсарна справа – Долинське НГВУ «Долинанафтогаз» (Гринь В. А.).

Одні з перших учениць кулінарної справи

Перші заняття з художньої різьби по дереву

Базові підприємства направили на роботу в комбінат своїх кращих працівників майстрами виробничого навчання, які стали досвідченими педагогами і досі віддають вихованцям свої знання та вміння, розум і серце.

Ішли роки. Життя ставило свої вимоги, відкривались нові профілі навчання.

  • 1981р. – торгова справа;

  • 1982р. – прядильно-мотальна справа;

  • 1987р. – будівельна справа.

З метою кращого опанування професією та вироблення практичних навичок на окремих профілях навчання було організовано продуктивну працю. Учні шили постільну білизну для шкіл-інтернатів області, робочі рукавиці, фартухи, дитячі вироби, різьбили декоративні вставки, випікали кондитерські вироби, виготовляли та упаковували пряжу, виготовляли малярні щітки, клапани-сальники, пружини та ін. Ця продукція реалізовувалася базовими підприємствами, а праця школярів оплачувалася.

Новий етап

У 1988-му році до керівництва комбінатом приступив новий енергійний та творчий директор Бучок Омелян Володимирович, який із завзяттям продовжив справу свого попередника і взявся до пошуку можливостей відкриття нових сучасних профілів навчання.

Бучок О.В. (другий зліва) приймає гостей обласного семінару методистів з профорієнтації молоді в МНВК

Разом з вчителем інформатики Веселовським Дмитром Михайловичем вони налагодили зв’язки з Львівським ліцеєм менеджменту і у 1993 році у комбінаті відкрито нові профілі – оператори ЕОМ з основами прикладної економіки та менеджменту і маркетингу з вивченням оподаткування.

Досягнення учнів

Учні комбінату завжди були активними учасниками різних конкурсів, змагань, олімпіад. В 1987 році учні комбінату з профілю художньої різьби по дереву (вчитель Мельник Б.В.) були учасниками ВДНГ у Москві та нагороджені Дипломом другого ступеня та медаллю. Група старшокласників під керівництвом вчителя інформатики Веселовського Д.М. розробила програму по астрономії «Сонячні і місячні затемнення», яку учень 11-го класу Гуралевич Василь представляв на Всеукраїнському конкурсі молодих програмістів (1992-й рік) і посів друге місце, а учні 9-х класів Дзудзило Роман, Прокопчук Володимир та Подобаний Тарас зайняли 3-є місце на Всеукраїнському конкурсі ігрових програм.

На базі комбінату в 1994 р. проведено фінал першого відкритого чемпіонату України з МЕSЕ (моделювання економічної ситуації в умовах ринку), в якому взяло участь 16 команд з України, Білорусії, Литви, США. Результати долинян скромні, але сам факт участі у фіналі та перемога над ровесниками з США подають певні надії.

Вихованка комбінату Тетяна Солонина разом зі своєю вчителькою Надією Халупою були учасниками першої Міжнародної конференції «Діти і підприємництво», яка проводилась у березні 1994 р. в Києві. Після закінчення школи Тетяна навчалася в Тернопільській академії народного господарства, а зараз працює за обраним фахом.

Вісім учнів цього ж профілю одержали сертифікат про здачу тестів з прикладної економіки від фонду «Відродження», двоє з них – від корпорації «Джуніор Ечівмет» (США).

Учениці швейної справи Емілія Відняк та Тетяна Дяків посіли відповідно 2-ге та 4-те місце на 4-му етапі Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання.

Повернення у рідні стіни

Залишаючи шкільний поріг, випускники через деякий час знову повертаються в рідні стіни, щоб уже самим працювати тут, виховувати наступні покоління учнів.

Це Зубик Віта Василівна – вчитель підготовки різальників по дереву та бересті, Дмитрів Лілія Михайлівна – заступник директора з навчально-виробничої підготовки, вчитель інформатики та підготовки операторів комп'ютерного набору, Марчак Ігор Ярославович – вчитель підготовки водіїв, Халупняк Тетяна Омелянівна – заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель підготовки операторів комп’ютерного набору, Мельник Майя Тадеївна – вчитель підготовки кухарів, а також Мельник Ірина Ігорівна – вчитель підготовки водіїв.

Комбінат є центром профорієнтаційної, методичної та позакласної роботи у районі, в процесі якої створює ефективні дієві системи підготовки учнів до професійного визначення в сучасних умовах. Адже одним із найважливіших кроків у житті людини є вибір професії, тому що займатися тим, що тебе цікавить, одна з важливіших умов відчуття життєвої повноцінності.

На базі закладу часто проводяться районні та обласні семінари. У квітні 2005 року на базі комбінату відбулося засідання Координаційної ради МНВК з участю працівників Міністерства освіти та науки України.

Сьогодення

Сьогодні в комбінаті здобувають професійну та допрофесійну освіту учні з 15-ти шкіл міста та району.

Ліцензовані профілі:

  • Водій легкового автомобіля категорії "В";

  • Швачка;

  • Слюсар-ремонтник;

  • Кухар;

  • Різьбяр по дереву та бересті;

  • Оператор комп’ютерного набору

У 2007 році Долинський міжшкільний навчально-виробничий комбінат відсвяткував свій 30-літній ювілей.

Вшановуючи пам'ять першого директора закладу Снісара М.Ф., в грудні 2010 року на фасаді МНВК було розміщено меморіальну дошку.